english version

Další knihy

Knihy: Pozor na tunelování, Návrat k domovu, Občanská obroda. byly vydány nakladatelstvím Votobia

Ostatní nakladatelstvím Marek Belza  mbetza.sweb.cz a jsou k dostání na těchto prodejnách: Kosmas.cz, Knihyabc.cz, neoluxor.cz, cuppress.cumi.cz, Heuréka.cz

Knihu Temná komora vydalo nakladatelství Primus.

Životopis (about the author)

Ing. Vlastimil Podracký

 

  Autor vystudoval Vysoké Učení Technické v Brně v oboru elektrotechnika. Pracoval jako inženýr ve výrobních a projekčních organizacích, později na organizačních projektech a počítačových programech. Po protikomunistickém převratu se stal publicistou a spisovatelem. Životopisný román Hrdinům se neděkuje, pojednává o životním boji disidenta Vladimíra Hučína, který se po převratu stal pracovníkem české kontrarozvědky s hodností kapitána a měl konflikty s přežívajícími komunisty ve státní správě. Vyhnul se atentátům a nástrahám, nakonec byl křivě obviněn, zbaven funkce a teprve po pěti letech soudních procesů osvobozen. Další životopisný román Temná komora pojednává o vězni komunistického režimu Josefovi Koudelkovi, který prožil v různých nápravných zařízeních 18 let, a jeho spoluvězních, z nichž jedním byl i autorův otec.

  Autor se obával o osud svobodného světa, a proto se stále více věnoval nepříznivým jevům modernity a napsal několik politologických a filozofických děl, ve kterých obhajuje konzervatismus a rozkrývá nedokonalost liberálních ideových teorií. Těmito díly jsou Občanská obroda, Návrat k domovu a Nadčasový humanismus. Kniha Pozor na tunelování, jako jedna z prvních upozorňuje na praktiky vedoucí k vykradení původních státních podniků, které měly být privatizovány.

  Úspěchy na poli beletrie s předchozími životopisnými knihami přivedly autora ke třem knihám žánru realistického sci-fi. V díle Žluté nebezpečí rozebírá život v Evropě na začátku jednadvacátého století. Evropa již ovládnutá muslimy je částečně dobyta Čínou, která má z politických důvodů zájem na obnovení evropské kultury. V díle Poslední člověk se zabývá světem ve čtvrtém tisíciletí, kdy už lidé zanikají na naprostou degeneraci a dekadenci. V díle Sodoma a Gomora, popisuje prastarý biblický příběh jako úpadek vyspělé civilizace, která ničí sama sebe podobným způsobem jako dnešní modernita a kterou musí Bůh zničit, aby nenakazila svět.   

  Publikuje na svém blogu, internetových stránkách a v několika časopisech.

Leave a Comment